Šuňava
Podporte nás

1_ Poloha a areál

Naša poloha

Areál festivalu Za jazerom nájdete za obcou Šuňava, v nižnej časti za poľnohospodárskym družstvom a pílou na drevo.

Našu adresu ľahko nájdete na mape pod názvom Festival Za jazerom.

Link: https://goo.gl/maps/GcuZLfpBxSwcXtQXA

Do Šuňavy vedú 3 cesty:

 • Od Svitu cez Lučivnú:
  • Ak idete zo Svitu smerom na Liptovský Mikuláš po ceste I.triedy č.18, odbočte po cca 700 mestoch za mestom doľava na Lučivnú. Prejdite obcou Lučivná, následne viacerými zákrutami v lese a po cca 3km dôjdete na križovatku medzi Šuňavou a Štrbou. Odbočte doľava smerom na Šuňavu. Po cca 5km dorazíte do Šuňavy. Prejdite prvý kopček smerom do dediny a na križovatke pod kopcom odbočte doľava na Družstevnú ulicu. Na jej konci je poľnohospodárske družstvo (Ekofarma) a píla na drevo. Prejdite pomedzi ne a ste u nás.
 • Od Štrby:
  Aktuálne upozornenie (2024): V prípade že cestujete po dialnici D1, odporúčame zísť diaľničným zjazdom Mengusovce, alebo až Poprad-Západ, pretože pri diaľničnom zjazde Štrba je v rekonštrukcii most a teda cesta cez Štrbu z diaľnice je neprejazdná ! Obchádzková trasa vedia cez Lučivnú.
  Teda z diaľnice D1 zíďte zjazdom Mengusovce a odbočte na Lučivnú. Prípadne využite zjazd Poprad-Západ a rovnako využite trasu cez Lučivnú.

 • Ak bývate v Štrbe:
  • približne v strede obce Štrba je odbočka doprava smerom na Šuňavu. Môžete ju využiť, ale pôjdete cez celú obec Šuňava zbytočne.
  • Odporúčame ísť ďalej, prejsť celú obec Štrba a ísť smerom na Lučivnú. Po opustení obce Štrba zídete kopcom dolu a približne po 500m dôjdete na križovatku medzi Šuňavou a Štrbou. Odbočte doprava smerom na Šuňavu. Po cca 5km dorazíte do Šuňavy. Prejdite prvý kopček smerom do dediny a na križovatke pod kopcom odbočte doľava na Družstevnú ulicu. Na jej konci je poľnohospodárske družstvo (Ekofarma) a píla na drevo. Prejdite pomedzi ne a ste u nás.
 • Od Liptovskej Tepličky:
  • Ak idete od Liptovskej Tepličky, odbočte hneď za vstupom do Šuňavy vpravo (pri autobusovej zastávke). Choďte krátkou ulicou a v zákrute sa napojte na hlavnú cestu smerom ku kostolu. Pokračujte po tejto ceste dolu dedinou. Miniete aj druhý kostol – pokračujte ďalej. Pri zelenom dome s potravinami je 90-stupňová ľavotočivá zákruta. Hneď za ňou odbočte doprava na Družstevnú ulicu. Na jej konci je poľnohospodárske družstvo (Ekofarma) a píla na drevo. Prejdite pomedzi ne a ste u nás.

Areál festivalu

Nižšie Vám ponúkame poslednú mapu areálu.

Prosíme rešpektujte vyznačené miesta na parkovanie, stanovanie a taktiež vstupujte do areálu len cez vyznačené miesto (VSTUP)

V prípade potreby akýchkoľvek informácií sa zastavte v infostánku pri Vstupe.

Pozn: mapa bola naposledy aktualizivaná: 2019

Areál je prírodný a teda nie je bezbariérový, avšak žiadne veľké bariéry nečakajte. Najväčšími prekážkami môže byť tráva, alebo hrboľatý terén lúky. Pri ich zdolávaní Vám však radi pomôžeme.

V areáli je potrebné dodržiavať odstup podľa aktuálne platných pandemických opatrení.

Okrem parkoviska a stanového tábora (len na nevyhnutnú dobu vyloženia vecí) je vjazd do areálu akýmkoľvek vozidlom ZAKÁZANÝ. Výnimku majú automobily interpretov a organizátorov, tiež len na nevyhnutný čas.

Dostávajte novinky o festivale ako prví

Zaregistrujte sa na odber noviniek