Šuňava
Podporte nás

Dobrovoľníci

Kto sme?

Dobrovoľníci? Nehovoríme si tak, ale pravdou je, že sme dobrovoľníci. Každý, kto sa kedy festivalu zúčastnil ako pomocná sila v akomkoľvek zmysle ním určite bol. Nedostal o tom síce žiadne potvrdenie a ani len menovku s pozíciou „Dobrovoľník“, ale ostal mu pocit na nezaplatenie o dobrovoľne vykonanej práci na dobrý prospešný účel bez odplaty.

Každý kto to už zažil, či už u nás alebo inde to iste pozná a hreje ho to pri srdci.

Čo robíme?

Našu činnosť môžeme rozdeliť na dve časové pásma. Jedno je krátkodobé – príprava a organizácia festivalu a druhé je dlhodobé – starostlivosť o združenie, príprava stretnutí členov, administratívne činnosti a tzv. „udržiavanie pri živote členskej základne“ .

Krátkodobá činnosť u nás znamená približne 3-4 mesačnú aktivitu, ktorá sa stupňuje a zintenzívňuje s blížiacim sa termínom festivalu. Začína to základnými stretnutiami (online, alebo osobne), kde dohodujeme dátum ďalšieho festivalu, možnosti financovania, definujeme úlohy pre každého na zaistenie programu, techniky, stanov, propagácie či administratívy. Následne pri každom ďalšom stretnutí kontrolujeme zadané úlohy, pomáhame si navzájom s informáciami a plnením ďalších úloh. Všetko vrcholí samotným festivalom, kde máme rozvrhnuté jednotlivé časti ako stany a technika,stráženie, elektrina, infostánok, hygiena, program, tombola, interpreti, strava, sprievodný program, parkovanie a podobne. Každý robí čo má a popri tom si odskočí na časť programu. Záverom všetko popraceme a vyhodnotíme.

Dlhodobá činnosť začína hneď po tom. Áno, väčšinou si dáme krátku prestávku na pár týždňov, či niekedy aj mesiacov, ale popri tom aspoň niektorí členovia vyvíjajú aktivity na finančné vysporiadanie záväzkov, na administratívu, úpravu webu a hľadanie ideí a potenciálu na ďalší ročník. Následne usporiadame členskú schôdzu všetkých dobrovoľníkov a začína znovu chystanie nového festivalu. Teda všetko od začiatku 🙂

Koľko nás vlastne je?

To poriadne nevieme ani sami. Každým rokom je to iné, ale v zásade máme stálych troch členov Výboru – vedenie združenia a ďalších cca 10 – 15 členov združenia. Pri festivale sa však často vyskytnú aj naše deti, známi a dokonca 1x sa nám prihlásila aj dobrovoľníčka z Lúčenca, ktorú sme vôbec nepoznali, že nám chce pomôcť (pozdravujeme Želku 🙂 Každopádne dobrovoľníkov a ich nápomocných rúk nikdy nie je dosť.

Ako sa stať dobrovoľníkom na festivale?

Veľmi jednoducho. Stačí nám napísať, zavolať, alebo jednoducho prísť. Aj keby ste mali len niekoho vystriedať na stráženie na polhodinku, aby sa išiel najesť, určite to ocení.

Čo z toho budete mať?

Benefitov je hneď niekoľko:

  • spoznáte skvelých ľudí, ktorí nemusia, ale chcú robiť dobrú vec
  • získate pocit naplnenia skvelou energiou a pocitom, že ste prispeli k Božiemu dielu
  • zažijete jedinečný festival so vstupom zdarma
  • vyvetráte si hlavu a načerpáte nových síl
  • nabažíte sa krásnej prírody pod Tatrami
  • budete na trojdňovej gulášpartii a stanovačke spolu s ďalšími x-ľuďmi priamo pri lese
  • neminiete ani cent za ubytovanie, či parkovanie
  • odnesiete si síce možno pocit únavy, ale tiež nezabudnuteľné spomienky

Nestojí to za to? Pridajte sa k nám !

Dostávajte novinky o festivale ako prví

Zaregistrujte sa na odber noviniek